26. MEĐUNARODNI FESTIVAL ZA DECU

OPIS

Subotica, Srbija, 22. – 27. septembra 2019.

PROGRAM

NEDELJA, 22. septembar

SVEČANO OTVARANJE

 

18:30 – Uručenje nagrade za životno delo “Mali princ” za 2019.

1. Branka Veselinović

2.Ranko RIsojević

 

– Kulturno umetnički program

 

Dečje pozorište Subotica

TAKMIČARSKI PROGRAM 20:00 NA VUKOVOM TRAGU, R: Jakub Maksimov, Pozorište mladih Novi Sad, SRBIJA

uzrast: 10+                                trajanje: 60 min.                                    jezik: srpski

Narodno pozorište – scena “Jadran”

 

ŽIRI:

OLGA ZAETS (RUSIJA)

SENKA PETROVIĆ (SRBIJA)

RANKO RISOJEVIĆ (BIH)

NAGRADE:

  1. Grand prix za najbolju predstavu u celini
  2. Nagrada za najbolju režiju
  3. Nagrada za najbolju scenografiju
  4. Nagrada za najbolju originalnu muziku
  5. Nagrada za najbolje estetsko i tehnološko rešenje lutaka
  6. Nagrada za glumačko majstorstvo (5 ravnopravnih nagrada)
  7. Specijalna nagrada za originalnost I fantaziju (opciona)
PONEDELJAK, 23. septembar
TAKMIČARSKI PROGRAM  

10:00

VILA HELENA I PRINC ÁRGYÉLUS, R: András Veres, Lutkarsko pozorište Harlekin, MAĐARSKA

uzrast: 6 -12                                trajanje: 60 min.                                  jezik: mađarski

Pozorište „Deže Kostolanji“

 

RADIONICA I

 

 

12:00

BAJKIN DŽEP

Dr um. Biljana Vujović Bajka

Gradska biblioteka

 

VAN KONKURENCIJE

 

 

13:00

KARNEVAL ŽIVOTINJA, R: Zoltánné Huszár, “Mókás bocsok” dečja lutkarska grupa iz Segedina u sklopu IPA projekta THEATRO

uzrast: 3+                               trajanje: 30 min.            jezik: neverbalni

Pozorište „Deže Kostolanji“

 

TAKMIČARSKI PROGRAM  

15:00

BAJKA O RIBARU I RIBICI, R: Natalia Lebedeva, Lutkarsko pozorište „Petruška“, RUSIJA

uzrast: 6+                                trajanje: 50 min.                                  jezik: ruski

Dečje pozorište Subotica

 

VAN KONKURENCIJE

 

 

16:00

VUK I LISICA, R: László Kövér, Lutkarsko pozorište Kövér Béla, Segedin, MAĐARSKA

uzrast: 4+                                trajanje: 40 min.                                  jezik: mađarski

Pozorište „Deže Kostolanji“

 

 

OTVARANJE IZLOŽBE

 

16:30

LUTKA U FOKUSU

Fotografski projekat Visoke tehničke škole strukovnih studija, Novi Sad I Pozorišnog muzeja Vojvodine, Novi Sad

Galerija Otvorenog univerziteta Subotica
VAN KONKURENCIJE

 

 

18:00

NA SLOVO NA SLOVO, R: Marta Aroksalaši i deca lutkarske radionice IPA projekta THEATRO

uzrast: 5+                               trajanje: 45 min.                                           jezik: srpski

Dečje pozorište Subotica

 

TAKMIČARSKI PROGRAM  

18:30

24 BAKE, R: Guo Hongbo; Šijansko umetničko pozorište za decu, KINA

uzrast: 3+                                trajanje: 60 min.                                  jezik: kineski

Narodno pozorište – scena “Jadran”

 

VEČE SA DOBITNICIMA NAGRADE ZA ŽIVOTNO DELO “MALI PRINC”  

21:00

IZUZETAN DOPRINOS RAZVOJU KULTURE I SCENSKE UMETNOSTI ZA DECU ZA 2019.GODINU

– Ranko Risojević

Moderator: dr.Zoran Đerić

 

Gradska biblioteka

 

UTORAK, 24. septembar
RADIONICA II

 

12:00

13:30

16.10

POEZIJA KOJA SE VIDI

 

Voditelj: Dušan Pop Đurđev

Gimnazija “Svetozar Marković”
TAKMIČARSKI PROGRAM  

12:00

ZLATNA GUSKA, R: Todor Valov; Državno lutkarsko pozorište Burgas, BUGARSKA

uzrast: svi uzrasti                            trajanje: 50 min.                   jezik: bugarski

Pozorište „Deže Kostolanji“

 

RADIONICA III

 

13:00

 

KNJIŽEVNA RADIONICA

Voditelj: Branko Stevanović

Gradska biblioteka
TAKMIČARSKI PROGRAM  

15:00

ČUDOTVORNO KRESIVO, R: Goran Balančević, Malo pozorište “Duško Radović”,SRBIJA

uzrast: 3-9                                trajanje: 50 min.                                jezik: srpski

Dečje pozorište Subotica

 

 

OTVARANJE IZLOŽBE

 

16:00

STUDENTSKA IZLOŽBA FESTIVALSKOG PLAKATA

Fakultet primenjenih umetnosti, Beograd

Fondacija za omladinsku kulturu I stvaralaštvo “Danilo Kiš”
 

RADIONICA IV

 

16:30

LUTKARSKA RADIONICA ZA PEDAGOGE

 

Voditelj: dr. sc. Branka Rudman, prof

 

Otvoreni univerzitet Subotica

TAKMIČARSKI PROGRAM  

18:00

JA SAM MALO SVETLO, R: Jens-Uwe Sprengel; T-Werk, NEMAČKA

uzrast: 3+                                trajanje: 40 min.                              jezik: neverbalni

Narodno pozorište – scena “Jadran”

 

 

PROMOCIJA KNJIGE

 

 

20:30

DRAMATURGIJA LUTKARSKOGA KAZALIŠTA

dr Zdenka Đerđ

 

Gradska biblioteka

X MEĐUNARODNI FORUM

ZA ISTRAŽIVANJE POZORIŠNE UMETNOSTI ZA

DECU I MLADE

 

 

 

21:00

Pozorišta za decu i mlade u XXI veku:

Između dramskog i postdramskog

Učesnici: dr Zoran Đerić, dr Biljana Vujović, dr Branka Rudman, dr Goran Gavrić,

dr Zdenka Đerđ, dr Fatma Kečeli, M.A. Senka Petrović, Ljiljana Dimić, Jovan Caran

 

Rukovodilac dr Marijana Prpa Fink

 

 

 

Gradska biblioteka

 

PROMOCIJA KNJIGE

 

NITI

Br.8/9

Izdavač: POZORIŠNI MUZEJ VOJVODINE, Novi Sad

Govornici: Ljiljana Dinić i dr.Zoran Đerić

SREDA, 25. septembar
TAKMIČARSKI PROGRAM  

10:00

LEPOTICA I ZVER, R: Csató Kata, Dečje pozorište Subotica, SRBIJA

uzrast: 5+                                trajanje: 60 min.                                  jezik: mađarski

Dečje pozorište Subotica

 

TAKMIČARSKI PROGRAM  

12:00

OPERSKI FRIŽIDER, R: Alessandro Tognon; Pozorište Antonio Panzuto, ITALIJA

uzrast: 5-10                           trajanje: 35 min.                                  jezik: italijanski

Pozorište „Deže Kostolanji“

 

 

PROMOCIJA KNJIGE

 

13:00

BAJKIN DŽEP

Dr um. Biljana Vujović Bajka

 

Gradska biblioteka

 

RADIONICA VI

 

14:00

 

LUTKARSKA RADIONICA ZA PEDAGOGE

 

Voditelj: dr. sc. Branka Rudman, prof

 

Otvoreni univerzitet Subotica

VAN KONKURENCIJE

 

 

17:00

GULIVER U ZEMLJI LUTAKA, R:Boško Boškov; AP “Janićije Popović”, Dom kuture “Gračanica”, SRBIJA

uzrast: 4+                                trajanje: 45 min   jezik: srpski

Dečje pozorište Subotica

 

 

TAKMIČARSKI PROGRAM  

18:00

DIVNA ZELENA PTICA, R: Jaroslaw Kilian; Teatar Lalka, POLJSKA

uzrast: 6+                trajanje: 110 min.(sa pauzom)                          jezik: poljski

Narodno pozorište – scena “Jadran”

 

X MEĐUNARODNI FORUM

ZA ISTRAŽIVANJE POZORIŠNE UMETNOSTI ZA

DECU I MLADE

 

 

 

 

21:00

Pozorišta za decu i mlade u XXI veku:

Između dramskog i postdramskog

Učesnici: dr Zoran Đerić, dr Biljana Vujović, dr Branka Rudman, dr Goran Gavrić,

dr Zdenka Đerđ, dr Fatma Kečeli, M.A. Senka Petrović, Ljiljana Dimić, Jovan Caran

 

Rukovodilac dr Marijana Prpa Fink

 

 

 

 

Gradska biblioteka

 

PROMOCIJA KNJIGE

 

POZORIŠTE ZA DECU – UMETNIČKI FENOMEN

ZBORNIK RADOVA

Knjiga 8 i Knjiga 9

Izdavači: OTVORENI UNIVERZITET SUBOTICA, Subotica; MEĐUNARODNI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DECU, Subotica; POZORIŠNI MUZEJ VOJVODINE, Novi Sad

ČETVRTAK, 26. septembar
TAKMIČARSKI PROGRAM  

10:00

PORED TEBE, R: Hyejin Yun, Eunmi Choi, Pozorište Yun, KOREJA

uzrast: 4+                                trajanje: 35 min.                                  jezik: engleski

Dečje pozorište Subotica

 

TAKMIČARSKI PROGRAM

 

 

12:00

JEŽEVA KUĆICA, R: Slobodan Perišić, JU Dječije pozorište Republike Srpske, REPUBLIKA SRPSKA

Uzrast: 5+                           trajanje: 50 min.                                               jezik: srpski

Narodno pozorište – scena “Jadran”

 

TAKMIČARSKI PROGRAM  

18:00

CIPELE, R: Anna-Claire Van Oudenhove,  La tête à l’envers,  BELGIJA

uzrast: 3+                                trajanje: 50 min.                               jezik: neverbalni

Narodno pozorište – scena “Jadran”

 

PETAK, 27. septembar
TAKMIČARSKI PROGRAM  

10:00

CVRČAK I MRAV, R: Branko Ilić; NVO Teatar mladih-Kulturni centar “Nikola Đurković” Kotor-Gradsko pozorište Podgorica-Grad teatar Budva-Hercegfest Herceg Novi; CRNA GORA

uzrast: 6+                                trajanje: 60 min.                                  jezik: srpski

Narodno pozorište – scena “Jadran”

 

SVEČANO ZATVARANJE  

20:00

 

– Proglašenje pobednika I uručenje nagrada

 

Dečje pozorište Subotica

 

 

 



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR