Interetno 2010

Interetno festival, koji se održava deveti put u Subotici, počinje u subotu 21. 8. i traje do 26. 8.2010. I ove godine u goste nam dolaze plesne grupe iz Italije, Kanade, Kolumbije, Mađarske, Južne Koreje, Paragvaja, Moldavije, Grčke… Svojim folklornim nastupima, muzikom, nošnjom, vašarom rukotvorina, dečijim igraonicama, nacionalnim kuhinjama, izložbama, dočaraće nam delić svoje kulture i omogućiti da makar na kratko, naš grad postane "svet u malom".

Interetno 2009

PROGRAM

Subota 21.8.

18.00 sati
Otvoreni Univerzitet—Vestibil
EX LIBRIS INTERETNO 2010
Izložba najoboljih radova međunarodnog konkursa
21.00 sati
Etno koncert: orkestar Juhas (Subotica)
ETNOPOLIS
10. godišnjica
23.00 sati
MKC Nepker
FESTIVALSKI KLUB

Nedelja 22.8.

16.00 sati
Etnopolis
KO SE IGRA JOŠ…?
Narodne dečije igre
18.00 sati
Ulično pozorište
NEUSTRAŠIVI TEZEJ
Dečije pozorište Subotica
19.00 sati
Gradska suvenirnica
SADAŠNJOST NAŠIH NARODA
Izložba Foto kluba "Panonija"
20.00 sati
Etnopolis
SVEČANO OTVARANJE
Kolumbija, Južna Koreja, Kanada, Paragvaj, Italija, Moldavija, Grčka, Mađarska, Srbija
22.00 sati
ETNO KONCERT
Sheket bend (Segedin)
23.00 sati
MKC Nepker
FESTIVALSKI KLUB
veče upoznavanja

Ponedeljak 23.8.

16.00 sati
Etnopolis
KO SE IGRA JOŠ…?
Narodne dečije igre
17.00 sati
EKO KUTAK
18.30 sati
BAJKA
Az igazi ibrinkó
20.00 sati
PLESNA PANORAMA: IGRATI ZAJEDNO (SUBOTIČKA TOLERANCIJA)
HKC Bunjevačko kolo, OKUD Mladost, Ansambl Ropogó–Horgoš
22.00 sati
ETNO KONCERT
Grupa Kal (Beograd)
23.00 sati
FESTIVALSKI KLUB—PLESOVI NARODA
Gostovanje inostranih grupa u Feketiću

Utorak 24.8.

16.00 sati
Etnopolis
KO SE IGRA JOŠ…?
Narodne dečije igre
18.30
DEČIJI PROGRAM
Hoduljaši
20.00 sati
KOREOGRAFIJA 024
Međunarodni takmičenje koreografa–najava
20.30 sati
PLESNA PANORAMA
Kolumbija, Južna Koreja, Kanada, Paragvaj, Italija, Moldavija, Grčka
23.00
MKC Nepker
FESTIVALSKI KLUB

Sreda 25.8.

16.00 sati
Etnopolis
KO SE IGRA JOŠ…?
Narodne dečije igre
17.00 sati
EKO KUTAK
Radionica i zanatske veštine, bajke, pripremanje bubnja od recikliranih materijala
18.30 sati
BAJKA: SABOLČ ROKA (BUDIMPEŠTA)
Pozorište Kostolanji Deže
20.00 sati
KOREOGRAFIJA 024
Međunarodni takmičenje koreografa
20.00 sati
Etnopolis
PLESNA PANORAMA
21.00 sati
DRŽAVNI FOLKLOFNI ANSAMBL MAĐARSKE
Pal Ištvan "Szalonna" i njegova banda
23.00 sati
MKC Nepker
FESTIVALSKI KLUB—PLESOVI NARODA
Gostovanje inostranih grupa u Senti

Četvrak 26.8.

16.00 sati
Etnopolis
KO SE IGRA JOŠ…?
Narodne dečije igre
16.30 sati
Katedrala Svete Terezije
LITURGIJA ZA UČESNIKE FESTIVALA
17.00 sati
Etnopolis
VAŠARSKA PREDSTAVA
Društvo Sveti Longije
18.00 sati
BAJKA: UTASI ÁRPÁD
18.00 sati
MKC Nepker
STO LJUBAVI—UGOSTIMO CELI SVET
19.30 sati
SVEČANA POVORKA UČESNIKA FESTIVALA
20.00 sati
SVEČANO ZATVARANJE
Vatromet
23.00 sati
MKC Nepker
FESTIVALSKI KLUB
Završna festivalska žurka



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR