Partizan lako do pobede nad Spartakom /VIDEO/

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom stadionu Spartak iz Subotice sa 4:0 u 13. kolu Super lige Srbije.

Golove za trijumf crno-belih postigli su Bibras Natho u 17, Umar Sadik u 39, Sejduba Šuma u 41. i Đorđe Ivanović u 77. minutu iz jedanaesterca.

Partizan posle 12 utakmica zauzima četvrto mesto sa 26 bodova, dok je Spartak 10. sa 15.

Partizan je od početka meča bio bolji na terenu i praktično je posle prvih 45 minuta rešio pitanje pobednika.

Na početku meča Partizan je preko Sadika propustio dve velike šanse. Prvo je imao jedan na jedan sa golmanom Spartaka, ali je loše reagovao, a potom je ponovo izbio sam ispred Dokića, zaobišao ga i umesto mreže pogodio je stativu.

Crno-beli su, ipak, u 17. minutu poveli. Pokušao je prvo Asano, ali je njegov šut odbranio Dokić, loptu potom nije uspeo glavom da zahvati Sadik, ali je ona stigla do Natha koji je zatresao mrežu Spartaka.

U 39. minutu Partizan je povisio na 2:0. Natho je prošao po levoj strani i lepo uposlio Sadika kojem nije bilo teško da savlada Dokića.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 3:0, a strelac je bio Suma na asistenciju Sadika.

U drugom delu meča nije bilo mnogo uzbuđenja, a jedini gol viđen je u 77. minutu posle penala koji je skrivio Ivan Đokić nad Lazarom Pavlovićem. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ivanović koji postigao gol protiv svog bivšeg kluba.