Po gustoj magli Spartak do boda protiv TSC u 93. minuti /VIDEO/

Komšijski derbi na ravne časti. Sekundi su delili TSC od nove pobede nad Spartakom, ali je Vladimir Otašević postao junak Subotičana, pošto je zatresao mrežu domaćina pre nego što se oglasila sudijska pištaljka za kraj utakmice – 2:2.

Malo je nedostajalo da se derbi završi na isti način kao prvi u sezoni u Subotici. Tim Zoltana Saba je dva puta vodio, imao u rukama pobedu, nova tri boda, koja bi mu gotovo osigurala da u prvih pet završi prvu polusezonu u eliti, ali… Vladimir Otašević je oba puta vraćao Spartak u igru, na kraju mu je doneo bod, koji ga ostavlja na deobi pozicije koja vodi u plej-of polovinu tabele.

Odlična je bila utakmica u Senti. Pored četiri gola, viđeno je mnoštvo šansi na obe strane terena, nekoliko sjajnih golmanskih odbrana, odličnih akcija, pogotovo iz kontranapada. Otvorena igra, na pobedu, sa obe strane, a to je odmah garant da će biti uzbuđenja.

TSC je poveo u 12. minutu golom Milićevića, ali vođstvo je trajalo do 31. minuta, kada je Otašević izjednačio udarcem glavom posle kornera. Veliku grešku napravio je golman domaćih Filipović, kojem je lopta prošla kroz noge. Ipak, iskupio se Filipović u nastavku utakmice, jer je uspeo da zaustavi dve-tri kolosalne šanse Spartaka. Epitet tragičara mogao je da ponese napadač Subotičana Šormaz, koji je u finišu prvog poluvremena promašio sa peterca čistu šansu, jer je loše zahvatio loptu.

Gol za novo vođstvo domaćih je postignut u 72. minutu. Ponovo se mreža zatresla posle kornera. Iskusni Tumbasević se našao na pravom mestu u pravo vreme, da loptu koja nije išla put gola, skrene u mrežu. I kada se očekivao kraj – hladan tuš za publiku u Senti. Otašević ponovo precizan – 2:2. Po bod, komšijski.

TSC – SPARTAK 2:2 (1:1)