Pobeda Vojvodine u vojvođanskom derbiju /VIDEO/

Igrači dva tima na teren su izašli u majicama „I ja sam donor“, čime su na simboličan način želeli da skrenu pažnju javnosti na značaj zaveštanja organa, čime se mnogim ljudima u odsudnim trenucima može spasiti život.

Kada je utakmica počela, Vojvodina je već u drugom minutu imala odličnu priliku da dođe u vođstvo, ali je lopta, nakon udarca Stojkovića sa petnaestak metara iskosa, pogodila stativu gola Spartaka. Samo 10 minuta kasnije, nakon dobrog dodavanja Matića, u šansi je bio i Đuričin, ali je njegov šut sa 13-14 metara iskosa odbranio golman Dokić.

Na novu šansu se čekalo do 18. minuta, kada je Drinčić izveo slobodan udarac, a Matić sa tri-četiri metra iskosa uputio udarac glavom, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative. Međutim, već šest minuta kasnije, crveno-beli su uspeli da dođu do prednosti.

Nakon centaršuta u šesnaesterac Spartaka, Nikolić je glavom sjajno odložio loptu do Bojića, koji ju je preciznim udarcem sa oko sedam metara iskosa poslao pod prečku golmana Dokića.

Već u 41. minutu, bilo je 2:0 za Vojvodinu. Ovoga puta, korner je izveo Drinčić, neko od igrača gostiju je pokušao glavom da izbije loptu, ali je ona došla pravo do Nikolića, koji ju je glavom sa tri metra samo prosledio u mrežu.

Na drugoj strani, Spartak je mogao da uzvrati u 45. minutu, ali je, nakon centaršuta Dunđerskog i udarca glavom Denkovića, lopta prošla pored stative gola Vojvodine. Subotičani su još bolju šansu imali u 71. minutu, kada je ponovo Denković mogao da savlada Rockova, ali je čuvar mreže Vojvodine odbranio njegov udarac sa svega pet metara iskosa.

Do kraja meča, oba tima su imala po nekoliko prilika. Gol domaćina jednom je spasila prečka.

Vojvodina – Spartak 2:0