Spartak pobedom počeo novo prvenstvo /VIDEO/

Fudbaleri Spartaka su sezonu počeli pobednički, savaladali su čvrstu ekipu Rada posle rezultatskog preokreta. Gosti su rešili prvo poluvreme u svoju korist, da bi u nastavaku domaćin postigao dva, a pobednički je delo mladog Vladana Vidakovića.

Rad je došao u vođstvo u nadoknadi vremena prvog poluvremena – iz penala. Pomoćni sudija je pokazao da je  kapiten Spartaka Milošević igrao rukom u kaznenom prostoru a glavni delilac pravde je prihvatio sugestiju i pokazao na belu tačku. Siguran realizator je bio Miloš Trifunović.

Spartak je u drugom delu krenuo ofanzivno vidno rešen da rezultat preokrene u svoju korist. Rad je igrao mirno i čuvaro prednost do 66. minuta  kada je Dunđerski idealno poslužio Obradovića, koji je iz okreta pogodio mrežu za izjednačenje. Rad je zatim preko Smiljanića pogodio prečku, da bi u sledećem napadu Šormaz iz dobre prilike šutirao preko gola.

Domaćin nije odustajao od napada, ređeale su se poluprilike da bi u 80. minutu malobrojna publika proslavila novi gol domaćina. Mladenović je izveo korner, lopta je došla do dvadesetogodišnjeg novajlije Vidakovića koji je postigao lep  gol za pobedu Subotičana – 2 :1.

Gosti su  do kraja utakmice nastojali da stignu makar do izjednačenja, međutim Subotičani su igrali mirno i mudro i bez većih problema sačuvali tri boda.