Spartakova istorijska pobeda protiv Partizana u Beogradu /VIDEO/

Stvarno neobična sezona za plave golubove. Kada se završi, pozicija na tabeli neće biti nezaboravna, ali će u klupskoj istoriji ostati fantastične pobede nad Spartom iz Praga i Partizanom na stadionu JNA.

Počelo je brzim vođstvom crno belih i to je bilo otprilike sve što se tiče favorizovanog domaćina. Do kraja poluvremena na terenu je dominirao tim Spartaka a rezultat toga je izjednačujući gol u 18 minutu.

U drugom delu, Subotičani su igrali defanzivnije, prepustili loptu domaćinu a njihov gol nastavili da ugrožavaju iz kontra-napada. Jedan takav brzo je doneo vođstvo a nedugo zatim i pogodak u prečku. Fudbaleri Spartaka do kraja nisu prestajali sa presingom i disciplinovanom igrom što crno belima nije ostavljalo puno prostora za šanse. Ipak, imali su i oni nekoliko dobrih prilika koje su završile pored gola ili ih je zaustavio sigurni Ostojić. U maniru najiskusnijih ekipa dočekali su golubovi sudijsku nadoknadu a onda hladnokrvno protrčali napuštenu odbranu protivnika i savladali nesrećnog Stojketa. Pobeda za pamćenje!

Partizan – Spartak Subotica 1:3 (1:1)

(Gomeš 8 – Denković 18, Đenić 50, Obradović 90+3)

PARTIZAN: Stojković, Pavlović, Valijente, Nikolić, Gomeš, Zdjelar, Šćekić. N.G. Miletić, Pantić, N.R. Miletić, Zakarić
Rezerve: Kljajić, Tošić, Đerlek, Šehović, Kosović Stevanović, Smiljanić

SPARTAK: Ostojić, Kerkez, Tekijaški, Đenić, Milošević, Glavčić, Denković, Obradović Tufegdžić, Marčić, Otašević.
Rezerve: Lučić, Torbica, Đorđević, Dunđerski, Vukčević, Tripković, Mladenović