Fond za kapitalna ulaganja Vojvodine, pomogao je obnovu prostorija Župnog doma katoličke Crkve svetog Roka u Subotici.
Nove prostorije, u prisustvu zvanica i vernika, svečano je večeras otvorio predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.







nema sta, ulaganje je kapitalno 🙂
Vrlo pohvalno. Nadajmo se da će se i ovime unaprijediti život ove župe i sve njene duhovne aktivnosti. Sad je na redu obnova crkve.
Ja bih stopirao sve radove na svim verskim objektima (sem sinagoge) i sva sredstva preusmerio u onaj najeći, katedralu!! Mislim da svaki sugrađanin, bez obzira na veroispovest, može biti ponosan na takav impozantan objekat, ali ga isto toliko treba biti sramota onih ogromnih pukotina…Mnogi sa strane dolaze da je vide, pošto na razglednicama tačno oduzima dah, a onda nastane veliko razočarenje kada je vide uživo 🙁
Katedrala se svakako mora obnoviti jer predstavlja i potencijalnu opasnost za ljude s onakvim pukotinama.Ne znam što se do sada čekalo!Potrebno je prvo izraditi stručni elaborat i sve ostalo.
@Katolik,
Mislim da je to sve već odrađeno…koliko ja znam, tamo negde 2008. godine je bila montirana skela unutar objekta i stučni tim sa građ. fakulteta je radio procenu rizika, merenje širina pukotina itd….da li se tada pristupilo i uzradi projekta za njenu rekonstrukciju, to se već ne sećam…
A sad, kad malo bolje razmislim, ko zna da li se to uopšte i desilo, ili je bilo samo najvaljeno kada i kako će se to odraditi, pa ja napamet računam da je to i završeno…možda neko ima pouzdanije informacije…
Tko na ovako konstruktivne komentare daje minuse? Doista nevjerojatno.
Što se katedrale tiče rješenje se hitno mora naći. Ali, ima još crkvenih objekata koji su u jadnom stanju. Jedan od najgorih primjera je svakako crkva u Srpskom Miletiću koja pripada subotičkoj biskupiji i koja je u tako očajnom stanju da djeluje kao ruglo svim mještanima i putnicima koji pored nje prolaze.