Subotičani nikad nisu najjasnije shvatili kako ustvari treba da funkcioniše fontana na Đinđićevom platou. Ponuđeni crteži i objašnjenja, navodili su podosta atrakcija (što bi nekad rekli – produkcija). Sve zajedno nikako nisu mogli da stanu na mali prostor.
I da prska, i da se pored sedi (suv), da svetli, da se hoda po tome… Nisu to jedini efekti koji su bili u planu.
Tu je zatim trebao da bude neki ekran ili neko sokoćalo, na kojem bi se pojavljivao pok. Đinđić i držao govore ili možda još neko.
Na kraju svega, izvođač nije mogao da napravi ono što je konstruktor zamislio. Čak ni obične štrcaljke ne rade kako treba. Ali nema predaje!
I danas je nekoliko majstora na zadatku oživljavanja „mrcva“. Proradilo je 5-6 špricaljki i trenutno je većanje oko toga – šta dalje.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.









Jel su ovi radovi u sklopu vec uzetih 500.000 evra? ili ove egzibicije dodatno placamo?
… uvek sam mislio da je ona skalamerija neki koš za basket, ali me je tadašnji gradonačelnik ubedio da je to neki laserski šta-god na interaktivnom pločniku kakvog nema u svetu … eto
Ovo je sad „originalan“ kafic-fontana!
„Man`te se ljudi ćorava posla.“
Prošlo leto je ovo mesto bilo najzanimljivje roditeljima, dečica mokra ali srećna 🙂
A to je trebalo prska kao neku vodu.
još se drndaju s tim… hahaha slepci! jel bar imaju beli štap da ne promaše vrata od većnice ? da ne promaše pa zalutaju na buvljak… ili su već zalutali, samo obrnuto, s buvljaka u opštinu.
Hoce li iko krivicno odgovarati za ovu kradju!!!!!!!!
Da li su podnete tuzbe u sudu????????
Spiskati 400-500 hiljada eura na ovo je kriminal nevidjenih razmera!!!!
Ko ce da odgovara, ko je odobrio da se ovo gradi???????
ako ih niste podneli, onda verovatno nisu.
Pa to je zapravo fontana…od starta su ugrađene prskalice, ali to nije radilo kako je zamišljeno…
Mlaz ne bi trebao da se „razbacuje“, već da ide nekom ujednačenom, pravom linijom, kako bi se moglo šetati po samim kockama, bez da ostanete mokri…
Nešto u ovom fazonu:
Meni je ta fontana sa tom metalnom skalamerijom nesto najbolje sto sam video. Zao mi je sto su te Billy Jean svetlece ploce uradjene lose, neprecizno i ofrlje a i malo su mogli te betonske izlivke lepse da naprave, previse lice na Pit Stop. Sve u svemu jednog dana posle jos 5 prepravki bice to lepa fontana.
Ono gvozdeno je polovina porusenog mosta na Neretvi (srpska obala),a ovo sto
sarabocka je maketa buducih aeracionih spriceva za jezero Palic (100xumanjeni).
Spoj proslosti i buducnosti.
Skakucuci po plocama,mozete „odsvirati“jedinu kompoziciju:
Posmrtni mars (ne za Heroja Djindjica),vec za izgubljenih 400-500 hiljada,
ili tisuca Evrica!!!
PS. Ladite noge u lavoru !
Aaaa, ovo ne može. Ovo bi u režiji naših lokalnih vlastodržaca koštalo bar milion i po evra.
Теби је и људски измет диван и најлепша ствар на свету само ако су га испустили неки ДС-овци… Човече, отвори очи већ једном! 500000 евра је отишло на ово ругло које и не функционише, од отварања је сваких пар месеци на неком „ремонту“, дорађивању/дограђивању, шминкању… А не служи својој сврси. Али је зато најбитније да је на Ђинђић плацу и само због тога што га је жута гарнитура отворила – теби је то најлепше на свету… Ма дај, боље да си ћутао.
Beš ti tog Djindjolija. pokojni je, doduše, neka mu Bog oprosti… Ali devedesetih… Bolje da ne znate… NEGO, čini mi se da je onomad bilo bolje, dok je Boza tamo stajao. A i bila česma da se čovik mož vode napit… A OVE intergalaktičke zajebancije… „Mante se ljudi“, kako je napisao pametan čovik (gore iznad ovoga…)
@Mr IKS
Svaka ti časat. Davno nisam čitao duhovitiji ali na žalost i tačniji komentar subotičkih događanja.
DJOMLA!!!!
Kao čoveka, kao prijatelja, kao intelektualca i nadasve NORMALNOG čoveka, zamoliću te za uslugu. Da pustiš ovaj komentar. Molim te.
Zašto? Evo… Mnogi ovde komentatori (neki su mi i zamerili, ali UVA|AVAM!), kako se ponekad oglašavam „kao mirodjija u svakoj čorbi!“ I to je ok. Uostalom, ovde smo da iznosimo svoja MIŠLJENJA, a ne moramo (niti treba) se uvek slagati. Upravo suprotnost mišljenja (na civilizovanom nivou) i jeste katalizator progresa, zar ne?
MEDJUTIM. U SVIM dosadašnjim mojim komentarima (a nisam od onih sujetnih, naprotiv, operisan sam od toga, a znaš da sam radio posao NAJSUJETNIJIH ljudi na svetu) pojavljuje se JEDNA, 1, uno, eine, one, osoba koja mi BAŠ ide na q.
Evo PREDLAŽEM! Imaš li muda „osobo“? Ili „šumicu“ ili si obrijana? Hajde dodji… Na Palić. Neću ti ništa. Samo mi OBJASNI ZAŠTO i onda kada sam pisao NAJAFIRMATIVNIJE komentare, moraš da zasereš…
Dodji… Neću ti ništa. Majke mi… Samo u OČI da te pogledam… I smrznućeš se, m**u ti ****!.
mrtva stranka,mrtav djindjic,mrtva fontana…a gde su pare?
jeli moze da se parkira na korzo????
Ti si kanda jedan iskompleksirani ratni profiter i veliki ljubitelj gluposti. Pokazi mi odmah sta su tvoji uradili u Subotici za ovih godinu dana vladanja? Sta osim prazne price? Ajmo.
Odlicno! mogu da sedim, pricam sa nekim i brckam noge usput, hvala svima koji su pomogli u tome da se ovo ostvari! Jeeeej 🙂 ironican sam naravno…
Meni jedno nije jasno> zasto se jednom gradanima Subotice otvoreno ne kaze:Ko je odobrio da se ova fontana gradi?, Ko je potpisivao isplatu za njenu gradnju? Posto su pare tolike potrosene dali je fontana i tehnicki primljena? MOZE LI NEKO DA NAM KAZE VISE IMENA I PREZIMENA TIH LJUDI!!!!
Pitanje uputiti na Skupštinu grada
Невидљиви хејтер на делу. Сторм пати од поремећаја личности, чим има више профила којима хејтује и спинује. Како ја могу бити ратни профитер кад сам током последњег рата био малолетан?????!!!!! А ти „моји“ нису ни сада нити су икада били у Суботици на власти, па самим тим што нису учествовали су урадили далеко више него ови што су нам склепали фонтаницу која шприца једном у месец дана а коштала је као олимпијски базен. Али ето, барем се то теби свиђа, да од градских пара уместо пар путева или фасаде за музичку школу (500000 евра су потрошили на ову глупост што шприца као бушна водоводна цев) граде политичке споменике Ђинђолију. Диви се, још се помоли сваку ноћ пред спавање да ће и ово увести –
Tu je zatim trebao da bude neki ekran ili neko sokoćalo, na kojem bi se pojavljivao pok. Đinđić i držao govore ili možda još neko.
Како би могао да се ти лично клањаш његовом лику и делу и визији опљачкане Србије и Суботице. Заједно са ДС-компанијом, барем пет пута сваки дан да му се клањате. *****, слепи сте код очију.
@ma daj
Volim sto se diskriminises, ako si bio maloletan tokom ratova devedesetih, a verujem da si bio maloletan i 2002 nema o cemu dete da pricas. Nisu ozbiljne stvari za tebe a bas ti koje sada zastupas su bili glavni desk rezije svega onoga sto se desilo. Ti si slep u mentalitetu, mozgu, razmisljanju, buducnosti…….
А ти си испраног мозга и слеп код очију. Причаш глупости и кад ти објасним неке ствари – онда скрећеш тему. Оптужујеш ме да сам ратни профитер, иако сам био малолетан током тих ратова – то је клевета и могао бих да те тужим. Али пошто видим да патиш од комплекса личности и пошто ниси способан да разликујеш склепано ђубре на које је бачено 500000 евра од праве фонтане, одустаћу од те намере. Не вреди тужити човека који у својој глави још живи у 1990-им годинама и који те 1990-е године помиње у ама баш сваком коментару, небитно за тему. Кад је био колапс после кише код подвожњака – Слоба и комунисти су ти криви. Кад је разбијен излог у центру – Веља Илић ти је крив. Кад је отказан Тренчтаун – СНС ти је крив. Ти човече имаш озбиљне психичке проблеме, лечи се на време и не смарај нас више са том твојом спинованом „стварношћу“. Поздрав за Сторма, човека који прави више лажних профила да би хејтовао са свих страна и створио утисак да има своје истомишљенике.
@ma daj
Sta ti ima meni da objasnjavas? Imas izuzetno visoko misljenje o sebi a u sustini nemas veze o nicemu. U svemu sto si napisao ovde o meni ja bih mogao sudski da te gonim godinama posto imam tvoju IP adresu, no ja sam sa govnima davno zavrsio a posto zivim u civilizaciji mogu samo da ti piskaram i da se ti nerviras. Ajde uzivaj u svom izboru. Prijatan dan.
@stormwatch
@ma daj
Poštedite nas… em ste odlutali od teme, em zalutali u tamu!
@bambi
Idji klizaj….